Kakor (slapukai)

Slapukas - tai nedidelis tekstinis failas, kurį jūsų lankoma svetainė prašo išsaugoti jūsų kompiuteryje.

Slapukai naudojami daugelyje svetainių, kad lankytojas galėtų naudotis įvairiomis funkcijomis. Slapukų informacija gali būti naudojama naudotojų naršymui sekti.

Pagal Elektroninių ryšių įstatymą kiekvienas, kuris lankosi svetainėje, kurioje naudojami slapukai, turi būti informuotas apie

 • kad svetainėje yra slapukų
 • Kam naudojami šie slapukai
 • kaip galima išvengti slapukų.

  Kas yra slapukas?
  Slapukas - tai nedidelis tekstinis failas, siunčiamas iš mūsų žiniatinklio serverio ir saugomas jūsų naršyklėje. Yra dviejų tipų slapukai: įprasti slapukai ir sesijos slapukai. Sesijos slapukai išnyksta, kai uždarote naršyklę, todėl jie nėra išsaugomi, o įprasti slapukai jūsų kompiuteryje saugomi ilgesnį laiką.

  Šioje svetainėje slapukų naudojimo tikslas yra:

  - įsitikinti, kad esate prisijungę prie svetainės, ir išvengti, kad jums nereikėtų prisijungti prie kiekvieno naujo aplankyto puslapio.

  - kad galėtumėte sekti į pirkinių krepšelį įdėtas prekes.

  - galėsite suskaičiuoti naudotojų skaičių ir srautą. Suprasdami, kaip svetainė naudojama, galime ją tobulinti ir gerinti.

  Kaip išvengti slapukų
  Jei nenorite priimti slapukų, savo naršyklę galite nustatyti taip, kad ji automatiškai atmestų slapukus arba informuotų jus kiekvieną kartą, kai svetainė prašo įrašyti slapuką. Jūsų naršyklė taip pat gali ištrinti anksčiau išsaugotus slapukus. Daugiau informacijos rasite naršyklės pagalbos puslapiuose. Taip pat bet kada galite rankiniu būdu ištrinti slapukus iš savo kietojo disko. Jei nuspręsite nepriimti slapukų, kai kuriomis funkcijomis vis tiek galėsite naudotis, tačiau galėsite apriboti tam tikrų tinklalapių, pavyzdžiui, asmeninių nustatymų, funkcionalumą. Daugiau informacijos apie slapukus rasite PTS.

 •  
   

   Tel: +46 8 618 05 05